تکان – ضربه ارسال تصویر ازدواج تحقیقات

تکان – ضربه: ارسال تصویر ازدواج تحقیقات استفاده اطلاعات اینترنت شبکه اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حرف‌های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می‌دهد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ظهور جریان‌های تروریستی نشان می‌دهد نظامی‌گری یک عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه ما شده است است.

حرف‌های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می‌دهد / لاریجانی

لاریجانی: حرف های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می دهد

عبارات مهم : اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ظهور جریان های تروریستی نشان می دهد نظامی گری یک عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه ما شده است است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی طی سخنانی در مراسم نهایی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی اظهار کرد: چند روزی در خدمت کشورهای اسلامی بودیم، امیدواریم سخت نگذشته باشد. از اینکه دعوت کشور عزیزمان ایران را پذیرفتید و حضور یافتید تقدیر می کنم. افتخار بود که میزبان ۴۶ گروه از پارلمان های اسلامی بودیم.

حرف‌های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می‌دهد / لاریجانی

وی افزود: فضای مودت و دوستی ای که در این اجلاس ملاحضه کردیم مبنی بر این بود که در هیچ مساله ای اختلاف نظر نداشتیم حتی در گزینش دبیرکل دیدیم دوستان ما از سودان قبول کردند که دبیر کلی سنگال را می پذیریم و این مساله با روحیه وحدت گرایانه پیگیری شد که کار با ارزشی بود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در شرایط حساس دنیای اسلام پیوندها باید محکم تر باشد، گفت: شما موضع ایالات متحده را ملاحظه کنید که در کمتر از یک سال چقدر مواضع تند و گاه بی ادبانه نسبت به بعضی کشورها گرفته اند که از آن نوعی نژادپرستی برمی آید. این مساله راحت ای نیست. در جنگ های صلیبی هزاران نفر کشته شدند و این تجربه جدیدی جهت بشریت بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ظهور جریان‌های تروریستی نشان می‌دهد نظامی‌گری یک عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه ما شده است است.

لاریجانی ادامه داد: می بینید که حرف های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می دهد. نباید جوری حرف بزند و ملت های دیگر را ترساندن کند البته به ضرر ایالات متحده است.

رئیس مجلس همچنین بیان کرد: همانطور که در بیانات دوستان ما از پاکستان ملاحظه کردید چه فشارهای بلاوجهی را تحمیل می کنند. رفتاری که آمریکایی ها در سوریه دارند نشان می دهد نمی خواهند ماجرای تروریسم در منطقه خاتمه یابد. این یک نمونه از مسائلی است که نشان می دهد دنیای اسلام باید با یکدیگر همبستگی داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: ممکن است بین کشورهای اسلامی اختلاف نظر باشد ولی هنگامی که با دشمنی شرکت یافته ای مواجه هستیم که با کیان کشورهای اسلامی در حال مبارزه است باید اختلاف مان را کم کردن دهیم و روش های گفت و گوی مسالمت آمیز را در پیش بگیریم.

حرف‌های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می‌دهد / لاریجانی

رییس قوه مقننه همچنین بیان کرد: امیدوارم این نشست که نمایندگان پارلمان های اسلامی حضور داشتند خبر خود را به خوبی رسانده باشد که ما برادر هم هستیم، همراه هم هستیم و می خواهیم اختلافات را از طریق گفت و گو حل کنیم و اتحادیه هم خوابیدن جهت این منش باشد.

وی خاطرنشان کرد: پارلمان ها صدای ملت ها هستند و در این دو روز صحبت روسای پارلمان ها با صراحت حرف زدند و در مورد قدس هم اظهار داشتند که این واکنش‌ها ظلم به فلسطین است و همه آن را با صراحت محکوم کردند و تقاضا داشتند که کارها عملی داشته باشند و این خیلی ارزشمند است و نشان می دهد نمایندگان پارلمان ها صدای مردم هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ظهور جریان‌های تروریستی نشان می‌دهد نظامی‌گری یک عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه ما شده است است.

وی تاکید کرد: کار ما از این به بعد شروع می شود و من تقاضا می کنم از همه پارلمان ها که در این شرایط کارها اجرایی و عملی که پیشنهاد انجام دهند و به دولت ها نصیحت کنند تا این کارها انجام شود.

لاریجانی در ادامه بیان کرد: یکی از نکاتی که در این اجلاس مورد بحث بوده و نیاز دنیای اسلام است همکاری های اقتصادی بین کشورهاست باید بپذیریم در این زمینه کم کردن داشته ایم.

حرف‌های ترامپ نوعی جنگ تازه را نشان می‌دهد / لاریجانی

رییس مجلس ادامه داد: شاید بیشترین منابع انرژی در کشورهای اسلامی از جمله نفت، منابع معدنی و نیرو های متخصص است لذا یک هشیاری سیاسی در کشورهای اسلامی وجود دارد که همه جهت استفاده از این ظرفیت ها به یکدیگر کمک کنند.

وی اظهار کرد: امروز اینگونه نیست، یعنی کشورهای بزرگی در عالم اسلام هستند که ظرفیت اقتصادی خوبی دارند و از نظر فنی پیشرفته هستند و این تبدیل به هم افزایی بین کشورهای اسلامی نشده است و کشورهای اسلامی می توانند قطب تاثیر گذار باشند به شرط این که از نظر اقتصادی همگرایی داشته باشند.

رئیس مجلس تاکید کرد: دبیرخانه اتحادیه بین المجالس می تواند در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشد و جهت همکاری های تجاری و اقتصادی تلاش کند. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هم با آغوش باز از این همکاری ها استقبال می کند و امیدواریم این مسیر پرتوفیق جهت کشورها باشد.

رئیس قوه مقننه در ادامه بیان کرد: مساله تروریسم هم از جمله مسائلی بود که در این اجلاس در مورد آن بحث شد. باید قبول کرد پدیده بسیار زشتی است که به حیثیت مسلمانان لطمه زده البته عقبه فرهنگی هم دارد. ضمن اینکه دارای یک عقبه امنیتی است که بعضی از شرکت های امنیتی از آن به عنوان ابزار استفاده کرده اند که در راس آنها آمریکایی ها بوده اند.

وی تصریح کرد: یک تجربه ای که به وجود آمده این است که هر کجا جنگ و اشغال بوده بعد از آن شاهد حضور جریان تروریستی هستیم. در افغانستان همینطور بوده، در عراق هم همینطور که شاهد حضور جریان های تروریستی بوده ایم. البته در لیبی به نحو دیگری بوده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: این مساله نشان می دهد نظامی گری یک عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه ما شده است است و باید یکصدا باشیم تا جلوی آن را بگیریم. اگر می خواهیم مبارزه کنیم باید واکنش‌ها نظامی گری از منطقه ما برود وگرنه ادامه می یابد. شاهد بودیم که در عراق و سوریه ضربه جدی ای وارد کردند.

لاریجانی ادامه داد: ماجرای تروریست خاتمه یافته نیست. تروریست هایی که با آنها مواجه هستیم جنس مهاجر دارند و اگر در یک کشوری سختگیری می شود به کشور دیگری می روند و جهت مسلمانان زحمت ایجاد می کنند لذا باید همبستگی خود را حفظ کنیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: باید نیروهای امنیتی در کشورهای اسلامی را الزام کنیم که با یکدیگر همکاری داشته و از تجربیات هم استفاده کنند. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در این زمینه آمادگی دارد تا با کشورهای اسلامی همکاری کند. تجربیاتی که داریم می توانیم در اختیار هم بگذاریم لیکن آینده ما با هم گره خورده است و وظیفه اسلامی ایجاب می کند که در مبارزه با تروریسم تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: تصور کودکانه ای که فکر می کنند از تروریست ها به عنوان ابزار می توان استفاده کرد، قبول دارم در سال های گذشته بعضی کشورهای کوچک در منطقه با تروریست ها به عنوان ابزار استفاده کرده اند ولی خودشان گرفتار شده است اند و ضربه خورده اند.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: بنابراین این گونه تجربیات نشان داده که این روش ها به ضرر کشورها تمام شده است است و باید ید واحده در این مبارزه بوده و همگرا باشند. همانطور که با دعوت دولت عراق و سوریه کمک مستشاری کردیم و داعش در عراق از بین رفت در سوریه همان اهتمام را نسبت به سایر برادران داریم و فکر می کنم این اجلاس یک خبر وحدت و برادری را توانست نشان دهد و این عنوان و همگرایی در صحبت های سخنرانان هم وجود داشت.

لاریجانی در آخر اظهار کرد: امیدوارم با این روحیه وفاق اتحادیه بتواند مسیر ترقی و تکامل را جهت همبستگی زیاد کشورهای اسلامی فراهم کند. مورد نیاز است از دوره دبیرکلی پروفسور قلیچ و تلاش هایی که انجام دادند تقدیر کنم و جهت دبیرکل تازه آرزوی توفیق دارم.

واژه های کلیدی: اسلامی | همکاری | استفاده | لاریجانی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs